«Тверезі галичани» вимагають заборонити у Львові алкогольні фести

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

З відповідним закликом звернувся до влади міста представник Руху тверезих Галичан

Заборонити проводити у Львові алкогольні фестивалі та свята – з таким закликом звернулися до влади Львова «свідомі громадські діячі-тверезники» з Руху тверезих Галичан. Відповідне звернення опублікував на сторінці руху у Facebook та в популярних у соцмережі спільнотах прихильник тверезого способу життя Роман Гарасим.

«На превеликий жаль, у місті Львові вже стало традицією проведення пивних фестивалів і свята вина. Подібні фестивалі руйнують здоров’я та життя українців, а також є згубними і повністю чужими для нашої культури та ментальності. Своєю чергою, саме пиво є першою сходинкою алкогольного узалежнення, особливо дітей та жінок. Саме тому вважаємо, що такі масові заходи є неприпустимими і ганебними, особливо в час, коли на сході нашої держави йде війна і особливо для такого міста як Львів, де проживають національно свідомі та глибоковіруючі українці», – кажуть автори «Звернення до влади міста Львова з приводу ганебних алкогольних фестивалів та свят».

Вони наголошують, що алкогольна проблема в Україні набрала катастрофічних розмірів: «За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від проблем, пов’язаних із вживанням алкоголю, наша країна втрачає понад 40 тисяч українців (понад 100 кожного дня). За останні 25 років населення України скоротилося на 10 мільйонів осіб. Неможливо порахувати болю, страждань, ступеня деградації, втраченого часу, генетичних змін народу та інших збитків, які спричинило вживання алкогольних виробів. Рівень вживання чистого спирту в Україні становить 15,6 л на душу населення за рік, що є незворотним процесом деградації і виродження нації».

Як додають ініціатори звернення, у середньому в нашій країні діти починають вживати спиртне у віці 10 років, а «Україна займає ганебне перше місце в світі за рівнем дитячого алкоголізму!»

І роблять висновок: «Очевидно, що причина полягає у фантастичній доступності та привабливості спиртовмісних речовин для дітей та підлітків. Та основна проблема випливає з того, що суспільство не сприймає алкоголь як загрозу для життя».

«Через глобальне окультурення алкоголь сміливо можна вважати найбільш небезпечним видом серед наркотичних речовин! Зокрема, вищезгадана ВООЗ на 28 Асамблеї у 1975 році визнала алкоголь наркотиком, що підриває здоров’я населення, а нещодавно їхні фахівці виступили із застереженням, що алкоголь провокує розвиток семи видів раку, а безпечних доз не існує! Те саме вказано і в ГОСТі (держстандарті) етилового спирту за 1972/82 рр. Та попри ці кричущі факти в Україні домінує неправдива інформація про цей інтоксикант, а самі спиртовмісні вироби: пиво, горілка, вино, шампанське та інші, продаються у продуктових магазинах, поряд з хлібом та молоком. Проблема алкоголізації ускладнюється постійною рекламою алкогольних виробів, їх прив’язкою до знаменних подій, а також проведенням масових заходів, на яких присутнє спиртне. У такий спосіб, виробники алкоголю залучають широкі кола українців до вжитку своїх смертельних товарів», – продовжують автори звернення.

Згадавши також про статті 27 та 50 Конституції України, де сказано, що життя та здоров’я громадян України є найвищою цінністю держави, і охороняється законом, «свідомі громадські діячі-тверезники» вимагають:

  1. Припинити проведення у місті алкогольних фестивалів, зокрема фестиваль пива та свято «сиру і вина»;
  2. Захистити конституційні права українців. В межах повноважень органів місцевого самоврядування на час проведення будь-яких масових заходів у місті обмежувати реалізацію та споживання алкогольних та тютюнових виробів.

До слова, Фестиваль сиру та вина у Львові стартує вже сьогодні, 19 жовтня.

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк