«Мозаїка» у Львові пропонує зануритись у глибоку та багатовимірну тему Різдва

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

27 січня на Lem Station у Львові (трамвайне депо на вул. Сахарова) відбудеться різдвяне музично-театральне дійство «Мозаїка». Початок – о 19:00.

Цього року цей уже традиційний міжнародний творчий проект Уляни Горбачевської відбуватиметься за підтримки посольства Республіки Литва в Україні та Leopolis Hotel.

«Мозаїка» – це поєднання архаїчного співу та сучасної музики, режисерських знахідок та композиторських інновацій, дизайнерських задумів та актуальної сценографії. Це занурення у тему Різдва – тему глибоку та багатовимірну.

Цьогоріч, 27 січня, зірковий концерт «Мозаїка» на Lem Station поєднає виконавців різних творчих світів: відомого актора українського кіно та театру Миколу Березу (виконавець головної ролі у фільмі «Червоний»), литовського саксофоніста Петраса Вішняускаса (гість цьогорічного фестивалю Leopolis Jazz Fest з його знаменитим Lithuanian jazz orchestra), знану співачку та режисерку Уляну Горбачевську (проекти «Ультрамарин», «Антонич удома», «Альберт або найвища форма страти»…).

Співтворцями концертної містерії стануть найкращі львівські виконавці класичної музики: Ярина Горбачевська (альт), Оксана Литвиненко (віолончель), Анастасія Мякушко (віолончель). І, як завжди, у проекті «Мозаїка» звучатимуть дитячі голоси – цього року це хор «Жайвір» (керівник Наталя Чмир-Козяр).

Проморолик «Мозаїки-2019»:

Акторська гра, академічне та джазове звучання інструментів, автентичний та хоровий спів, – усе це органічно поєднається в режисерському задумі Уляни Горбачевської. Зокрема, прозвучать прем’єри: композиторське трактування коляди «Чи вдома, вдома» Марії Олійник та творче прочитання творів «Не плач Рахиле», «Же ой як било» Уляни Горбачевської.

В українській традиції зимові свята – це круговерть ритуалів, зустрічей, емоцій, подій. У ці дні природньо поєднується і сакральне з народним, і затишне із карнавальним. І саме це різноманіття дає поштовх для творчості, дає змогу щороку творити цікавий новий вислів, з року в рік заново відкривати приховані сенси Різдва.

«Мозаїка» – проект, який дає нове дихання традиції сьогодні й неодмінно дасть плоди в майбутньому. Адже щороку до проекту долучаються талановиті діти: так у співпраці із зірками європейського рівня утверджуються у своїй традиції та стають співтворцями її продовження.

У минулі роки «Мозаїка» багато подорожувала концертними залами та храмами України, Польщі, Німеччини. У рамках проекту щороку відбуваються неординарні події. Так у 2014 р. під час трагічних подій на Майдані відбувся концерт «Музика Віри і Надії» в храмі св. Петра і Павла (за підтримки Тараса Добрянського). У 2016-му у співпраці з письменницею та художницею Христею Лукащук була видана книжка «Різдвяна Мозаїка». У 2017-му з ініціативи агенції «АртПоле» та підтримки Фонду Жадана Уляна Горбачевська неодноразово побувала в Станиці Луганській, де провела співочі майстер-класи з обдарованими дітьми прифронтової території. А 2018-го діти зі Cтаниці Луганської приїхали до Львова, щоб заспівати разом з львівським хором «Жайвір» у різдвяному концерті «Мозаїки».

Квитки можна придбати тут  (вартість – від 100 до 490 грн.).

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк