Львів організовує “гітарний тиждень”

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

Наступного тижня в місті відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль класичної гітари Guitar Vik

Упродовж п’яти днів, з 8 до 12 травня, у Львові відбуватиметься ІІІ Міжнародний фестиваль класичної гітари Guitar Vik. У програмі фестивалю – концерти чеського гітариста Лукаша Соммера (Lukáš Sommer), народного артиста Угорщини Михайла Вігули, виступи відомих українських виконавців та майстер-класи. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.

Організатори зазначають, що, не змінюючи основної ідеї – створення можливості творчого спілкування молодих виконавців на класичній гітарі, низку концертів доповнили виступами визнаних виконавців (Володимира Доценка, Михайла Вігули) та майстер-класами. Крім того, в межах Guitar Vik відбудеться семінар-дискусія «Початковий етап навчання гри на класичній гітарі» (модератор – Петро Брюхін).

«ІІІ Міжнародний фестиваль класичної гітари Guitar Vik поки що єдиний захід в такому форматі, адже не передбачає конкурсу між виконавцями, а лише надає майданчик для творчого діалогу, обміну досвідом, можливість здобути нові професійні навички. Також Guitar Vik послідовно популяризує творчість українських композиторів-гітаристів, не лише включаючи ці твори до програми концертів, а й ініціюючи презентації нотних видань. Guitar Vik – унікальна можливість для львів’ян та гостей міста почути музику для класичної гітари, написану в різні епохи, композиторами різних країн, у виконанні найкращих виконавців України та зарубіжжя», – додають організатори.

Перший фестиваль класичної гітари відбувся у 2017 році з ініціативи викладача гітари Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича Петра Брюхіна та студентів коледжу, що об’єдналися в ГО «ТО «Music Vik». За задумом організаторів, Guitar Vik мав стати не лише музичним вшануванням пам’яті засновниці сучасної гітарної школи у Львові Вікторії Сидоренко, а й платформою для культурного діалогу між молодими гітаристами (віком 17-20 років) з різних куточків України. На сьогодні фестиваль розширив свої горизонти і вперше відбуватиметься як міжнародний.

Програма ІІІ Міжнародного фестивалю класичної гітари Guitar Vik

Дата Місце Захід
8 травня,

середа, 18.00

Львівський палац мистецтв,

вул. Коперника, 17

Відкриття фестивалю,

концерт Михайла Вігули

9 травня,

четвер, 11.00

Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. С. Крушельницької,

вул. Зелена, 10

Майстер-клас Михайла Вігули (Україна-Угорщина)
9 травня,

четвер, 18.00

Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17 Концерт гітарної музики

Володимира Доценка (Харків)

10 травня,

п’ятниця, 11.00

КЗ ЛОР ЛМК ім. С. Людкевича,

пл. Маркіяна Шашкевича, 5

Майстер-клас Володимира Доценка (Харків)
10 травня,

п’ятниця, 18.00

Камерна сцена Львівської національної філармонії, вул. Чайковського, 7 Концерт за участю Володимира Парація (Тернопіль-Львів), Еммануїла Іоана Юзюка (Івано-Франківськ), Станіслава Синиці (Чернівці), Ярослава Кравчука (Житомир)
11 травня,

субота, 11.00

КЗ ЛОР ЛМК ім. С. Людкевича,

пл. Маркіяна Шашкевича, 5

Семінар та концерт юних гітаристів. Модератор — Петро Брюхін
11 травня,

субота, 16.00

Музей етнографії та художнього промислу, просп. Свободи, 15 Концерт гітарної музики Анастасії Шнирьової (Харків) та Андрія Госняка (Хмельницький)
12 травня,

неділя, 16.00

Музей етнографії та художнього промислу, просп. Свободи, 15 Концерт гітарної музики Лукаша Соммера (Lukáš Sommer, Чехія)

 

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк