Інтелектуальний гумор, епатаж, кабаре: ІІ Київський Клезмер Фест обіцяє різноманітну програму

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

Kyiv Klezmer Fest  відбудеться 17 і 19 травня 2019 року

Окрім музики, фестиваль запропонує відвідувачам іншу діяльність, пов’язану з єврейською культурою, – зустрічі з арт-діячами, дискусії, виставки. Зокрема, заплановано заходи за участі письменниці Діни Рубін (Ізраїль) та художниці Меліти Крауц (Хорватія).

А власне музична програма складається з двох великих концертів на Контрактовій площі. «На фестивальну сцену вийдуть музиканти світового рівня, ентузіасти та професіонали, культуртрегери та добрі друзі всіх добрих людей з тим, щоб влаштувати космічний міст між коренями та серцями. Для публіки це означає шалені танці, сміх, сльози та безмежну любов», – йдеться на сторінці фестивалю у Facebook.

Концерти на головній сцені фестивалю – на Контрактовій площі в Києві – відбудуться 17 і 19 травня. 18 травня музичних подій не передбачено в зв’язку з жалобою за жертвами депортації кримських татар.

Музика клезмерів – весільних єврейських музикантів – народилася на території України, де євреї жили здавна. З певного моменту ця музика доволі поширеною, почала просочувати інші музичні традиції та вбирати в себе запозичення з них. Процес триває й досі, а результатом його стала етнічна та згодом фолкова музика Східної Європи.

«Доробок музичної єврейської культури настільки великий, що можна просто обмежитися згадкою про легко впізнавані риси клезмеру в академічній, джазовій і згодом естрадній та популярній музиці. І це природно. Колись про якусь освітню мету щодо єврейської музики в Києві й Україні загалом мова навіть не заходила б, але події 40-х років ХХ сторіччя внесли суворі корективи в наше життя. Тепер ми маємо усе згадати. Власне, демонстрація єврейської музичної традиції у різних жанрах та напрямках й складає базову мету фестивалю», – пишуть про фест його організатори.

Учасники Другого Київського клезмер фесту

Maromoros Project (Hudaki Village band & Benji Fox-Rosen). Відомий далеко за теренами України оркестр етнічної музики з Мороморошу (так серед іншого іменують наше Закарпаття), в кооперації з австрійським співаком представить пісенний матеріал з текстами на ідиш.

Samuel Berthod & Stanko Marimkovic (Франція). Дует Самуеля Берто (кларнет) і Станко Марінковича (акордеон). «Віртуозні сплетіння знайомих мелодій з імпровізаційними пасажами, балкансько-ромський та європейський єврейський мелос, нестримна жага до життя – це захоплює та підкоряє. Музиканти викладаються на повну, і глядачі також», – так описують цих музикантів організатори.

Hazmat Modine (США). Hazmat Modine підняли корінну американську музику до шекспірівських висот та ущільнили притчі людського досвіду до американського комерційного формату (tin pan alley). Завдяки фірмовому голосу і гармоніці, хвилеподібному сузафону, а також класичним духовим, різноманітним струнним, перкусії та мерехтливим вокальним гармоніям, сьогодні це, можливо, найвищий рівень розвитку колективу, всі пісні якого – про смерть та людяність.

Musafir & Lenara Osmanova (Крим, Україна). У колективі зібрались віртуозні виконавці, кожен з яких, окрім цього, зробив серйозну сольну кар’єру та має певні досягнення. Традиційна кримськотатарська музика, яка виявилася дуже близькою до клезмерської.

SHO?! (Україна). Це клезмер-бенд з Одеси. Власне, цим вже сказано трохи більше за усе. Шо?! Не чули? То приходьте! Їхня музика є унікальним сплавом єврейського, балканського, бесарабського та циганського (ромського) мелосу.

JONYCH & ЦИПА БАНДА (Україна). Музичний проект, що з’явився на західному кордоні України, в селі Кваси Рахівського району. Їхня музика така ж колоритна і різнобарвна, як і населення Закарпаття. Тут можна розрізнити і балканські фанфари, і весільні польки, і гуцульські коломийки, і циганські мелізми, і елементи клезмерської музики міських романсів.

New Tsayt Band (Україна). Клезмер-бенд з Харкова. «Академічна освіта, босяцький шик та серйозні наміри у сукупності дають впевнене виконання традиційної музики у власному прочитанні. Саме те, що потрібно для того, щоб отримати неочікувану естетичну насолоду серед начебто знайомого матеріалу. Ще одна демонстрація коренів, витоків та їх впливу на сьогодення», – кажуть організатори.

DJ Derbastler, DJ Boochyaman (Україна). Київські діджеї, відомі своєю здатністю безкомпромісно поєднувати в сеті традиційну музику з електронним звучанням і повною відсутністю пієтету до супермодних віянь. Для сетів DJ Derbastler притаманні мало передбачувані сюрпризи та не зовсім очікувані повороти.

Цю ж хвилю підтримує DJ Boochyaman, з селекцією клезмерсько-балканського біту, музики угорських ромів та інших проявів неймовірної музичної культури Східної Європи та Середземномор’я.

Керувати рухом на сцені й поза нею буде гурт «Хамерман Знищує Віруси» в особі Альберта Цукренка та Володимира Пахолюка.

Сторінка події на Facebook

Сайт фестивалю

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк