Фестивалі

Сайт на підтримку фестивального руху в Україні

У Вінниці можна буде побувати на «Острові Європа»

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

14-16 червня у Вінниці на різних відкритих локаціях міста відбудеться Фестиваль «Острів Європа»

Цьогоріч фест, який відбувається вдруге, матиме статус міжнародного, орієнтуючись на широку аудиторію учасників і відвідувачів. Традиційно «Острів Європа» вирізнятиме увага до малих мов, «камерних» літератур і локальних текстів, а також тих письменників, чиї твори в Україні ще не виходили окремими книжками.

Лейтмотивами фестивалю стануть дві важливі річниці: 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР та 30-річчя падіння Берлінської стіни. Протягом трьох днів у Вінниці міркуватимуть про роль мистецтва у «зшиванні» націй та утвердженні свободи, зокрема в епоху постсоціалізму. Окрему увагу приділять центральноєвропейським авторам і авторкам «Покоління ‘89», які виростали після повалення тоталітаризму в своїх країнах. Питання об’єднання, порозуміння й долання кордонів стане лейтмотивом і загальної, і спеціальних програм, покликаних проговорити важливі й актуальні для сучасної Європи теми: території, мови, гендеру. Вперше на фестивалі звучатимуть угорська, румунська, македонська, кримськотатарська та їдиш. Цьогорічне нововведення – повноцінний англомовний супровід та переклад.

У програмі фестивалю заплановано різноманітні заходи: поетичні читання в атмосферних місцях, дискусії, авторські зустрічі, презентації, музичні виступи, вечірні перформанси та спонтанні мистецькі акції. Своїми поетично-музичними проектами ділитимуться зірки української літератури: Юрій Іздрик, Дмитро Лазуткін, Павло Коробчук, а також львівський гурт «Три кроки в ніч». Кульмінаційною подією стане концерт однієї з найвідоміших у Європі українських співачок Мар’яни Садовської, котра представить на закритті фестивалю фантастичну програму «Ніч тільки починається» на фольклорні тексти Донбасу та вірші Сергія Жадана і Любові Якимчук. Спецподією цьогорічного фестивалю буде виставка про класика їдишомовної літератури, вінничанина Іцхака Йоеля Лінецького, який у своїх творах описував життя Єрусалимки – одного з найбільш автентичних та колоритних кварталів Вінниці, де знову зазвучить народна мова єврейської громади міста.

Заходи фестивалю відбуватимуться на нових локаціях, де ще ніколи не було мистецьких подій, як-от Єрусалимка чи провулок історичної забудови на Соборній, а також сад Коцюбинського, майдан Незалежності, сходи на Кумбарах. Особливе місце на фестивалі відведене острову Кемпа, де за задумом організаторів пройде єдина в році унікальна «тиха» літературна подія, цього разу – з голосами Криму.

Серед учасників фестивалю – володарі престижних премій Європи: переможці центральноєвропейської премії «Анґелус» Мацей Плаза (Польща) та Оксана Забужко (Україна), лауреатка премії Адальберта Шаміссо Драґіца Райчич (Хорватія-Швейцарія), володарка Літературної премії Європейського Союзу Лідія Дімковська (Македонія). Українську програму презентуватимуть яскраві постаті кількох літературних генерацій: Наталка Білоцерківець, Микола Рябчук, Ірина Старовойт, Катерина Міхаліцина, Катріна Хаддад, Петро Яценко, Гєник Бєляков, Юлія Мусаковська, Наталка Доляк, Юлія Броварна та інші.

У 2019 році проект реалізують за підтримки Українського культурного фонду.

Сторінка події у Facebook

Сайт фестивалю

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк
Вінниця

Olena • 29.05.2019


Previous Post

Next Post