Фестивалі

Сайт на підтримку фестивального руху в Україні

Поринути в cередньовіччя: «Ту Стань!» кличе на штурм

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

Восьмий фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!» відбудеться перших серпневих вихідних

У перші вихідні серпня в селі Урич Сколівського району Львівщини з’їдуться середньовічні лицарі, їхні дами, майстри найрізноманітніших ремесел, вуличні музики та ще багато різноманітного люду. Бо саме тут відбуватиметься XIV фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!», гості якого стануть не просто спостерігачами, а активними учасниками фестивальних подій.

Один із найпотужніших фестивалів середньовічної культури «Ту Стань!» проводять біля підніжжя стародавньої Тустані – наскельної фортеці і митниці ІХ-ХVІ століть – уже багато років поспіль. Цього року фестиваль триватиме упродовж 2-4 серпня, традиційно – в селі Урич на Сколівщині Львівської області.

На гостей фестивалю чекають танці та співи, лицарські бої та справжнісінький нічний штурм фортеці, ремесла і смачна кухня, духовна територія, воркшопи для дітей і найцікавіші екскурсії, а ще – лазерне шоу й Машина часу – мандрівка в минуле з допомогою доповненої та віртуальної реальності. І, звісно, традиційний штурм неприступної фортеці Тустань.

Фестиваль ставить собі за завдання цілісно відтворити середовище (побуту, одягу, зброї, фольклору, ремесел) періоду розквіту фортеці; згуртувати довкола Тустані мистецьке та наукове середовище (музикантів, ремісників, скульпторів, художників, фотографів, театралів, істориків, археологів, архітекторів, етнографів, історичних реконструкторів); популяризувати туристичну інфраструктуру довкола пам’ятки, традиційну кухню, місцеві ремесла та фолькові традиції.

Програму фестивалю варто вивчити докладно, щоб не загубитися у різноманітті подій.

Де замешкати?

На території фестивалю діятиме наметове містечко – як для відвідувачів так і для учасників. Окрім того, варіанти проживання в готелі чи садибі ближніх туристичних міст можна знайти тут.

Як добратися?

Насамперед, якщо ви не місцеві, вам потрібно доїхати до Львова. А вже від Львова до села Урич – трохи більш ніж 100 км. Доїхати до села автомобілем можна:

  • через Східницю. Дорога становитиме 110 км (7 км дороги від Східниці до Урича підсипані щебенем).
  • трасою Київ-Чоп, 118 км. За селом Верхнє Синьовидне потрібно повернути праворуч за вказівником «Урич». В Уричі їхати головною дорогою до центру села, далі – за вказівниками.

Якщо ви вирішили скористатися громадським транспортом, то найкраще до Урича організовано доїзд зі Стрия. Можна також добратися зі Східниці (до Урича 7 км), Трускавця та Сколе.

Увага! Для фестивальників організовано поїздку автобусом зі Львова від karpaty.travel. Вартість квитків Львів – Урич – Львів:

дорослий – 350 грн
дитина до 12 років – 300 грн
виїзд зі Львова – 3 серпня о 10:00, повернення з Тустані – о 1:00 4 серпня.

Сайт фестивалю

Сторінка на Facebook

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк
ЛьвівщинаТу Стань!

Olena • 01.08.2019


Previous Post

Next Post