«Барви Карпатського ліжника» не тільки потішать око, а й зігріють

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

 

Фестиваль триватиме 20-22 вересня у селі Яворів Косівського району Івано-Франківщини

Метою фестивального дійства, як пише Фіртка, є «єднання людей в духовно-культурному просторі, збереження, розвиток та популяризація Гуцульщини, зокрема ліжникарства, як виду народних художніх промислів, де майстри представляють своє справжнє «барвисте диво».

Під час фестивалю-ярмарку «Барви Карпатського ліжника» можна буде побачити справжнє розмаїття цих виробів, якими славиться Яворів і які стають справжніми мистецькими витворами. А також придбати їх для себе. На гостей також чекає культурно-мистецька програма за участі фольклорних колективів Косівщини, Рахівщини, та повіту Марамуреш (Румунія) і показ моделей одягу з ліжникової тканини.

У вечірній програмі фестивалю-ярмарку «Барви карпатського ліжника» – виступи артистів. Гостей потішать Світлана Весна, МаріАнна Гавриш, Остап Гавриш та Михайло Кривень.

Нині ліжники виробляють майже в усіх гуцульських селах і на Закарпатті, і на Прикарпатті. Але визнана столиця ліжникарства – саме Яворів (12 кілометрів від Косова та 115 кілометрів від Івано-Франківська), де традиція ткання ліжників не переривалася, зберегла притаманну цьому виду народної творчості хрестоматійність.

У цьому селі ліжники тчуть мало не в кожній хаті, і дорослі, і навіть діти. Біля кожної садиби – мала виставка ліжників: одні вже готові на продаж, другі – щойно виткані, треті – сушаться.

 

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк