Яремче влаштовує фестиваль на честь Василя Баюрака

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

28-29 вересня у місті відбудеться фестиваль «Баюракова бартка», присвячений уродженцю Дори, ватажкові опришків Василю Баюраку.

Відчути епоху опришківського руху гостям допоможуть театралізовані дійства, виступи етноколективів, спортивні змагання, дегустації карпатських медів і страв автентичної гуцульської кухні, художній пленер, різноманітні майстер-класи.

Родзинкою свята стане легендарна гуцульська міфо-денс-опера «Оле» у виконанні Івано-Франківського Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». П’ять епізодів дійства – «Гуцульське весілля», «Гірки», «Опришки», «Месники», «Смертельний плес» – відтворять справжній дух опришків.

У центрі міста працюватиме медовий ярмарок, на якому проводитимуть майстер-класи з розпису медових пряників і виготовлення воскових свічок, лекції на теми бджільництва й екопродукції, а для любителів яскравих фото створять оригінальні фотозони.

Для гурманів, які цінують смакові враження, готуватимуть банош на вогні й ріпеники.

У рамках фестивалю відбудеться науково-практична конференція «Василь Баюрак – славний ватажок опришків», на яку з’їдуться відомі науковці та дослідники опришківського руху.

Окрім того, в Будинку культури діятиме історична виставка експонатів Івано-Франківського історико-меморіального музею Олекси Довбуша. Відвідувачі матимуть нагоду побачити речі опришків і зброю, з якою вони йшли у бій, а також ознайомитися з колекцією літературних творів про опришків.

Реалізація цього заходу стала можливою завдяки перемозі в конкурсі «Малі міста – великі враження».

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк