Львівські «Контрасти» святкують ювілей

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

У Львові протягом 4-20 жовтня відбудеться 25-й Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти».

Цьогоріч фестиваль триватиме 17 днів, а його гостями будуть композитори й виконавці з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Ізраїлю, США, Південної Кореї, Туреччини, Польщі, Литви, Білорусії та України.

Ювілейні «Контрасти» запропонують гостям найновіші тенденції в сучасній класичній музиці в поєднанні з яскравими зразками світової сучасної музики XX століття. Вагомою складовою концертів стане ретроспектива української сучасної музики, зокрема зі значним акцентом на галицьку (львівську) композиторську школу.

У програмі фестивалю – 14 концертів симфонічної, камерно-інструментальної, електроакустичної та вокальної музики, які відбудуться у Львові. Також у ніч з 19 на 20 жовтня у приміщенні філармонії відбудеться спеціальна фестивальна подія – «Ніч Контрастів». Відвідувачі зможуть переходити по приміщеннях філармонії, у яких послідовно відбуватимуться концерти, або ж провести час у спілкуванні з музикантами та композиторами в невимушеній атмосфері в лаунж-просторі.

У програмі фестивалю будуть і події, які цілковито складатимуться з композицій українських митців:

  • «Святослав Луньов: ескіз до портрету композитора» (10 жовтня, Львівський органний зал)
  • «Лятошинський об’єднує» (11 жовтня, Львівська національна філармонія)
  • «Галицькі композитори XX ст.: вокальна творчість» (12 жовтня, Львівська національна філармонія)
  • «Володимир Загорцев: ескіз до портрету композитора» (12 жовтня, Львівська національна філармонія)
  • «#1: Галицький контекст» (13 жовтня, Львівська національна філармонія)
  • «#2: Український контекст» (18 жовтня, Львівська національна філармонія) і
  • Концерт-закриття фестивалю, у рамках якого відбудуться також дві світові прем’єри українських композиторів (20 жовтня, Львівська національна філармонія).

Уже вдруге під час «Контрастів» відбуватимуться міжнародні майстер-класи нової музики COURSE, три події з яких (презентації учасників та лекції двох композиторів-викладачів) увійдуть у програму Фестивалю. Цього року участь у майстер-класах візьмуть молоді композитори з України, Південної Кореї, Туреччини та Білорусії.

Фестивальні події відбуватимуться у у приміщенні Львівської національної філармонії, Дзеркальній залі Львівської національної опери й Органному залі. Окрім цього, фестиваль також представлятиме проєкт польського колективу Neo Electric Quartet ще у двох українських містах: Києві (кінотеатр «Ліра») та Тернополі (недобудована обласна бібліотека).

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк