На Вінниччині сьогодні пригощають вином і голубцями

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

У селі Цекинівка Ямпільського району 9 листопада відбудеться третій фестиваль вина й голубців.

Третій рік поспіль у селі Цекинівка, що на березі Дністра в Ямпільському районі, відбудеться фестиваль вина і голубців. Розпочнеться дійство о 10-й ранку у суботу, 9 листопада. На фестивалі можна буде спробувати на смак страву місцевих кухарів і випити келих вина.

У Цекинівці жодна подія не обходиться без голубців. Їх готують у кожній хаті. Існує десятки рецептів «крутити» голубці. І вино тут вміють робити за своїми рецептами – дехто з господарів виготовляє понад тонну напою, – повідомляє видання «20 хвилин».

На пробу на фестиваль готують десять 10-літрових відер голубців, тож посмакувати зможе кожен охочий. Складники діод голубців придбали за кошти бюджету фестивалю. Приготують страву кухарі закладів освіти – школи та дитячого садка. Гостям пропонуватимуть їх безкоштовно. А ось місцеві господині пропонуватимуть свої голубці на продаж. Як і вино.

У фестивалі візьмуть участь сусіди з Молдови. Дехто з них обіцяв також привезти вино й голубці. Для зручності сусідів сільський голова Цекинівки Ірина Рачковська зверталася з проханням до прикордонників України і Молдови з проханням продовжити час роботи поромної переправи через Дністер. До її прохання дослухалися, тож роботу переправи – поромної і човнової – в день фестивалю продовжать до 20-ї години, тобто на дві години довше, ніж зазавичай.

На фестиваль приїдуть також майстри з Прикарпаття, які привезуть свої вироби з шерсті та дерева. Після свята у Будинку культури буде концертна програма: виступлять і приїжджі, і місцеві колективи. У програмі свята також передбачено низку різноманітних конкурсів.

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк