В Ужгороді триває «Сакура-фест»

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

В обласному центрі Закарпаття з 12 до 27 квітня відбувається традиційний «Сакура-фест»

У програмі фестивалю – багато цікавих заходів на різний смак. Звісно, насамперед туристи їдуть на Закарпаття помилуватися цвітом сакури, період цвітіння якої припадає на другу половину квітня і триває приблизно тиждень. Утім для гостей міста підготували багато цікавинок, які урізноманітнять перебування в Ужгороді цими днями.

Зокрема, 12 квітня розпочався ІІІ фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури», організатором якого є Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв.

На сцені Закарпатського муздрамтеатру свої вистави вже показали Національний академічний український драматичний театр імені М.Заньковецької, Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Шевченка, Київський академічний театр Колесо. Сьогодні, 16 квітня, в програмі – вистава Лео Е.Манн «Спадкоємець», яку покаже Закарпатський муздрамтеатр.

Завтра, 17 квітня, Київський академічний Молодий театр зіграє виставу «Фантомні болі» В.Сігарєва. 18 квітня Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка покаже виставу за романом Е.М.Ремарка «На Західному фронті без перемін».

У суботу відгримів «Ужгород Спорт Фест» з різноманітними змаганнями та масштабним нічним забігом.

Також у вихідні відбувся фестиваль рожевого вина Sakura Wine, який збирає учасників і гостей уже третій рік поспіль, – у підвалах історико-культурного центру «Совине гніздо» і на території поряд. На Sakura Wine цьогоріч зібралися півсотні виробників. Скуштувати і придбати у підвалах «Совиного гнізда» можна було не тільки вино, а й сири, ковбаси, солодощі та сувеніри.

«Сакура-фест» в Ужгороді завершиться виставкою «сакурових» нано-акваріумів. Офіційне відкриття заходу відбудеться у неділю, 21 квітня, о 14.00, в кафе-барі «Акваріум» (вул. Л.Толстого, 46). Триватиме виставка тиждень, до 27 квітня, щодня, з 10.00 до 19.00 години. Вхід вільний.

Повна програма Сакура-фест:

 

Існує легенда, що дерева з ніжно-рожевим цвітом потрапили на Закарпаття завдяки японцям. Але за офіційною версією сакуру завезли в Ужгород у 1923 році – коли чеська влада активно розбудовувала мікрорайон Галагов – нині центр Ужгорода. Японська вишня прижилася в м’якому кліматі Закарпаття і стала його візитівкою.

На вулиці Ужгородській розташована алея з сакурами довжиною 1300 метрів. А на площі Федорова є сакура, яка вже встигла відцвісти. За свою аномальну поведінку це дерево називають «скаженим», адже його цвіт можна побачити навіть узимку в люті морози.

За матеріалами Zakarpattya.net.ua

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк