На Верховинщині стартувало «Полонинське літо 2019»

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

Фестиваль відбувається в рамках Другого міжнародного форуму культур Східної та Центральної Європи Via Carpatia 2019

15-16 червня в урочищі Запідок поблизу с. Верхнього Ясенова триватиме Фестиваль «Полонинське літо 2019». Тут працюватимуть арт-майстерні гуцульських майстрів, виступатимуть колективи народної творчості з Польщі, України, Словенії.

Вихід на полонини пізньої весни чи раннього літа – споконвічна гуцульська традиція. Саме там, високо на гірських полонинах, гуцули пасуть худобу, овець, гуляють коней, живучи при цьому 3-5 місяців у простеньких дерев’яних будиночках – колибах. Саме там у величезних чанах варять найсмачніші у світі сири – бринзу, будз та вурду.

Фестиваль «Полонинське літо» щорічно проводять у селі Верхній Ясенів на Верховинщині як традиційний гуцульський свято першої полонинської продукції, вшанування праці пастухів, пісень, танців, гуцульських забав.

Торік він уперше відбувся у рамках Міжнародного форуму Східної та Центральної Європи Via Carpatia. Цього року традицію продовжили.

Мультизахідна програма Via Carpatia, що стартував учора, 14 червня, і триватиме у Верховині до неділі, 16 червня, складається з численних музичних, мистецьких, літературних, кіноподій, міжнародної конференції, ярмарку українських виробників.

У цьогорічній програмі Via Carpatia заплановано концертну програму гуцульських автентичних колективів «Карпати кличуть», показ мюзиклу «Гуцулка Ксеня» режисера Ростислава Держипільського (Франківський драмтеатр), презентації книг Віталія Портнікова, Івана Малковича, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Василя Жданкіна, концерти Соломія Чубай, гуртів «Джалапіта», «Роккоко», «Плач Єремії» та «Карбідо», а також концерт симфонічного оркестру «INSO-Львів».

Форум покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати разом інтелектуальних лідерів Східної та Центральної Європи. Зокрема, торік центральною його подією була конференція «Коло Вінценза: майбутнє Карпат». А паралельно з «Полонинським літом» відбувався Фестиваль міжнародного та національного кіно Transcarpatia. Кінофільми транслювали щоденно на трьох екранах, у двох конференц-залах та на одному величезному open air екрані.

Докладніше – на сайті форуму

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк