V Львівський обласний фестиваль «Гомін Лемківщини» стартує в останній день літа

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

Упродовж 31 серпня – 1 вересня на території стадіону в селі Зимна Вода біля Львова відбудеться фестиваль «Гомін Лемківщини».

На свято з’їдуться лемки з різних куточків світу. Гасло цьогорічного фестивалю – «Пам’ятати! Жити! Творити». Початок – у суботу, 31 серпня, о 14:00.

«Це перший невеличкий, але уже ювілей. Так склалося, що цей фестиваль лемківської культури вже вкоренився на Львівщині й набирає все більших обертів. Особливістю цього фестивалю є те, що це – автентична культура, унікальні традиції та звичаї. Цього року участь у фестивалі візьмуть понад 60 колективів», – розповіли у Львівській ОДА.

У фестивалі візьмуть участь художні колективи та окремі виконавці з Польщі, Сербії, Словаччини, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та інших регіонів України. Крім того, цього року заплановано почати майстер-класи з приготування лемківських страв. У програмі також – презентаційні, мистецькі та спортивні заходи. Родзинкою ж V Львівського обласного фестивалю «Гомін Лемківщини» стане презентація лемківських сіл. У межах офіційного відкриття відбудеться традиційне запалення ватри.

«Нам дуже приємно, що уже 5 рік поспіль ми організовуємо обласний фестиваль «Гомін Лемківщини». Згідно з рішенням Всеукраїнського товариства «Лемківщина», фестиваль змінить статус і з 2020 року стане всеукраїнським. Усіх, хто хоче почути лемківську говірку та скуштувати лемківських страв – запрошуємо взяти участь у фестивалі», – наголосив голова Львівської обласної організації  Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Степан Майкович.

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк