Вінниччина запрошує на І Міжнародний фестиваль «Гей, соколи!»

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

У суботу, 21 вересня, громада с. Махнівки очікує гостей з усієї України та з Польщі

Цього дня відбудеться офіційне відкриття «Культурно-туристичного центру Тимка Падури» та І Міжнародний фестиваль «Гей, соколи!».

Цікавинки фестивалю:

✓ Сам Тимко Падура з’явиться на фестивалі! Він буде ведучим свого ж свята! Всі охочі дізнаються багато цікавого про життя та творчість видатного поета.

✓ Зі сцени зазвучать пісні поета, які «мовчали» 150 років!

✓ Музиканти під час своїх виступів використовуватимуть унікальні старовинні музичні інструменти в народному стилі й у рок-фестивалі.

План фестивалю передбачає:

12.00 – 12.30 – урочистий захід на могилі Тимка Падури;

13.00 – 13.30 – презентація двомовної книги (українсько-польської) «Стежками Тимоша Падури» й автограф-сесія від автора Миколи Купчика;

14.00 – 18.00 – виступи аматорських колективів Козятинського району, а також із Вінницької та Житомирської областей.

18.00 – 18.15 – спільне виконання всіма колективами пісні «Гей, соколи!» та фіксація рекорду.

18.15 – 19.30 – виступи лірників, кобзарів, волинкарів, торбаністів та інших музикантів.

19.30 – 20.00 – презентація фільму про життя та творчість Тимка Падури.

20.00 – 24.00 – виступи рок-гуртів «Гуляйгород GG», «Широкий лан», «Медовий полин», «Чумацький шлях» та інших.

Під час фестивалю працюватимуть тематичні локації: «Українське козацтво ХVII ст.», «Польське військо та побут польський», «Старовинні українські народні музичні інструменти», «Сільський побут ХІХ ст.», «Галявина хлібороба ХІХ ст.», «Скарби української народної творчості», «Вишиваємо портрет Тимка Падури». Також заплановано організувати виставку картин «Махнівка ХІХ ст. очима сучасних художників».

Гостей заходу запросять до вишивання портрету Тимка Падури. Він стане першим почесним експонатом у майбутньому музеї поета.

Для подальшого розвитку культурно-туристичного центру Тимка Падури організатори готують офіційний веб-сайт, де можна буде ознайомитися з біографією автора, його піснями та віршами, переглянути фільм про поета, а також прочитати про заходи центру та долучитися до різноманітних акцій.

Тимко Падура (пол. Tomasz Padurra, також Тиміш Падура, Томаш Падура, 1801–1871 рр.) – українсько-польський поет, композитор і торбаніст. Автор відомої польсько-української пісні «Гей, соколи» (пол. Hej, sokoły).

Нащадок дрібношляхетської родини (гербів Сас і Задора). Як польський патріот наполягав на необхідності спільної боротьби поляків та українців за незалежність. Був співцем козаччини, популяризував український фольклор і музику.

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк