Древній Звенигород відкриє свої таємниці

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

У неділю, 22 вересня, відбудеться День відкритих дверей у «Древньому Звенигороді» на Львівщині

Організатори свята підготували для гостей майстер-класи, археологічні майстерки та екскурсії.

У програмі:

О 15:30 та о 16:30 екскурсії для дорослих Музеєм історії давньоруського міста Звенигород.

З 15:00 до 18:00 у школі села Звенигород відбуватимуться заходи для дітей (від 3 років):

1) Майстер-класи об’єднані темою давнього міста: малюнок, витинанка, ліпка

2) Майстер-клас зі створення ляльки-мотанки

3) Археологічна майстерка: можна буде відчути себе археологом на розкопках давнього міста.

Як доїхати?

Автомобілем зі Львова, близько 40 хвилин. Координати тут: https://bit.ly/2lXpjYo

Можна також добратись громадським транспортом:

З АС-5 (вул. Луганська, 2) у неділю:

о 14.05 вирушає маршрутка до села Гринів, що їде через Звенигород

о 15.10 – маршрутка до Перемишлян, яка також проїжджає через Звенигород.

«Древній Звенигород» – це перший в Україні історико-культурний парк на території пам’ятки археології. Його створять у селі Звенигород, що за 25 км від Львова. Майже тисячоліття тому на цьому місці було велике місто – одна з трьох перших княжих столиць українського Прикарпаття.

Проект справді вражає: парк поєднає відпочинкову, культурну, наукову, музейну й освітню функції. Гості парку зможуть не лише провести час на природі, а й дізнатися про княжі часи в Україні, а також про історію самого Звенигорода.

Площа парку становитиме більш ніж 30 га. Основний акцент – на збереженні унікальної пам’ятки археології.

На території давнього городища створять мережу доріжок, підсвітять та ознакують основні елементи. Завдяки інформаційним стендам та мультимедійним засобам можна буде побачити не лише сучасні ландшафти, але й реконструкції видів давнього міста. Минуле у майбутньому парку “оживе” за допомогою сучасних технологій, зокрема 3D реконструкцій княжої столиці.

Нинішню центральну площу села озеленять, підсвітять і перетворять на велику відпочинкову зону. Тут наново облаштують каскад ставків, зроблять невеликий водоспад, дерев’яні трибуни, пішохідні променади та місток.

Окрему увагу в парку приділять дітям: тут створять дитячий майданчик в давньоруському стилі. Майданчик включатиме дві зони, композиційно розділені ровом з водою та з’єднані дерев’яним містком.

У західній частині розташовуватиметься інсталяція з дерев’яних паль – «Ліс з частоколу», а у східній – насипні земляні вали з відкритими дерев’яними галереями, дитячі лазанки, гойдалки, гірки з дерев’яних конструкцій та інсталяція «Шахи» з дерев’яних плит і скульптур у вигляді середньовічних шахових фігур.

Архітектурні деталі майбутнього парку максимально відтворюватимуть атмосферу княжої доби та занурюватимуть відвідувачів у часи середньовіччя. Для цього буде  створено арт-інсталяції на середньовічну тематику з дерева з використанням давніх технологій. Зокрема, так заплановано зробити інформаційні стенди, навігаційні знаки, лавки, смітники, елементи дитячого майданчика, альтанки по периметру парку, в’їзну браму в парк. Дизайн архітектурних елементів опиратиметься на матеріали археологічних досліджень, що проводили на території Звенигорода.

Завершити створення парку планують до кінця 2020 року.

Сайт проекту.

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк