У Звенигороді розважалися “по-стародавньому” (фото)

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

У неділю, 22 вересня, в майбутньому парку Древній Звенигород, що неподалік Львова, відбувся День відкритих дверей.

Весело було всім – і дорослим, для яких організували екскурсії музеєм Звенигорода, і діткам, які долучилися до майстер-класів та археологічної майстерки, а також створювали справжні ляльки-мотанки.

«Близько сотні дітей узяли участь у майстер-класах, на яких вони спробували намалювати, зліпити чи вирізати місто, яким воно могло бути майже тисячоліття тому. Натхнення для своїх сюжетів учасники майстер-класів брали з історичних реконструкцій: завдяки археологічним розкопкам 1950-1980-х років сьогодні ми можемо доволі чітко відтворити забудову Древнього Звенигорода XI-XIII ст», – розповіла координаторка створення історико-культурного парку Древній Звенигород Наталя Войцещук.

Нагадаємо, у селі Звенигород, що за 25 кілометрів від Львова, на території пам’ятки археології національного значення вже невдовзі створять великий історико-культурний парк на площі більш ніж 30 га – перший такий в Україні. Його гості зможуть не лише «потусуватися» на природі, а й дізнатися про княжі часи в Україні та про історію самого Звенигорода.

На території давнього городища створять мережу доріжок, підсвітять та ознакують основні елементи, а давнє місто «оживе» за допомогою сучасних технологій, зокрема, тут створять 3D-реконструкції княжої столиці.

Окрему увагу в парку приділять дітям: для них створять дитячий майданчик у давньоруському стилі.

Звенигород – одна з трьох княжих столиць, де в ХІ-ХІІ століттях починалась українська державність на Прикарпатті. Місто було важливим стратегічним пунктом західних руських земель. Перша згадка про Звенигород у Повісті временних літ датується 1086 роком.

У ХІІ-ХІІІ століттях Звенигород був одним із найбільших міст регіону. Його розквіт пов’язаний з перебуванням на престолі Володимирка Володаревича (1124–1141 рр.). Є підстави вважати, що єдиний син Володимирка Ярослав, пізніше відомий як Осмомисл, народився у Звенигороді, де минули його дитячі роки.

Завдяки специфіці ґрунтів Звенигород – одне з небагатьох місць України, де археологи мають унікальну можливість дослідити добре збережені рештки забудови міста, яке існувало майже тисячоліття тому.

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк