Фестиваль Маланок повертається

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

 

Восьмий фольклорно-етнографічний Фестиваль Маланок пройде в Чернівцях 12 січня

– Цього року раніше було прийнято рішення про проведення фестивалю, міський голова підписав відповідне розпорядження, отож , ми раніше можемо почати підготовку, – розповіла для видання molbuk.ua Оксана Лелюк, засновниця й організаторка фестивалю Маланок, голова громадської організації «Палітра Буковини». – На фестивалі 2020 року будуть речі, які залишаються незмінними, а також запроваджуємо деякі новинки.

VІІІ Маланка-фест традиційно розпочнеться карнавальною ходою центральними вулицями. Відтак на площі Філармонії виступатимуть колективи-учасники з автентичною Маланкою. Учасників фестивалю Маланок оцінюватимуть у двох номінаціях: автентична Маланка та Переберія.

На свято запросили буковинський колектив, який розповідатиме про традиції маланкування й показуватиме їх. Будуть майстеркласи з виготовлення масок та іншої карнавальної атрибутики. Окремо продумано розважальну програму для діток.

Окрім буковинських колективів, до участі запросили колективи маланкарів із Львівщини й Одещини, вже підтвердив свою участь колектив зі Словенії.

Спершу фестиваль запланували на 15 січня, середу. Проте врешті таки перенесли на вихідний день, 12 січня.

Фестиваль Маланок у Чернівцях започаткувала 2011 року туристична громадська організація «Палітра Буковини». Основна його ідея – презентація Чернівецької області як краю різнобарвного в етнічному плані, регіону в якому збережені традиції народних свят, зокрема маланок. Оскільки серед традиційних свят новорічної обрядовості на Буковині в зимовому циклі особливо виділяється традиція маланкування.

Фестиваль Маланок у Чернівцях – це унікальне дійство, на якому представлена українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська маланка, традиції яких збережені на Буковині. У Фестивалі беруть участь колективи з маланкою осучасненою, так званою переберією.

Двічі, 2015-го і 2019 року, фестиваль не відбувався. Торік навіть з’явилися повідомлення, що його скасували остаточно, проте, на щастя, фест таки повернувся.

До речі, забронювати житло в Чернівцях ви можете вже зараз. Ціни в хостелах для однієї людини за добу стартують від 100-150 гривень. Номер на двох можна знайти від 400 гривень.

Сайт фестивалю

Сторінка на Facebook

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк