Легендарний Burning Man-2020 відбудеться онлайн у Мультивсесвіті

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

Фестиваль Burning Man, який щороку відбувається в пустелі Невади, цього року проходитиме онлайн. Black Rock Citi збудують у Мультивсесвіті, повідомляють організатори фесту.

Організатори розповіли, що мають намір побудувати Virtual Black Rock City 2020 у Мультивсествіті. Таке рішення ухвалили після тривалих дискусій, проте ситуація з поширенням коронавірусу не залишила іншого вибору. Організатори переконані, що Наразі немає певності, як саме все вийде та чи багато буде помилок, проте організатори не сумніваються, що все буде цікаво та весело. Подробиці того, як саме все відбуватиметься, поки що у стані розробки.

Організатори звернулися із закликом до своїх шанувальників, підтримати фестиваль фінансово, в кого є така змога. А тим, хто нині у скруті, пообіцяли повернути кошти за вже придбані квитки.

Burning Man – щорічний восьмиденний фестиваль незалежного мистецтва, що відбувається в США, штат Невада, в пустелі Блек-Рок. Початок відбувається о першій хвилині останнього понеділка серпня. Останній день припадає на День Праці, офіційне свято, яке відзначають у США в перший понеділок вересня, вихідний день для більшості організацій. Кульмінація – в суботу після заходу сонця, коли спалюють величезну дерев’яну статую людини.

Щороку встановлюється нова тема фестивалю.

Самі організатори визначають подію як експеримент зі створення спільноти радикального самовираження, яка у цьому повністю покладається тільки на себе. На тиждень в пустелі встановлюються твори сучасного мистецтва. Деякі з них їхні творці спалюють ще до закінчення «Burning Man». Територія фестивалю вільна від грошей і продажів, тому про харчування, житло й інші потреби учасники дбають самі. Після закінчення фестивалю учасники прибирають усі сліди свого перебування, а його місце розташування щороку змінюється.

За легендою, фестиваль почався 1986 року з того, що Ларрі Гарві та Джеррі Джеймс із друзями спалили на пляжі в Сан-Франциско дерев’яне опудало у вигляді людини з собакою як акт радикального самовираження. За легендою, Гарві наштовхнуло на це нерозділене кохання. Дійство настільки сподобалося учасникам і перехожим, що Гарві вирішив повторити те ж саме через рік із залученням інших, хто хотів би виразити свій внутрішній світ. Уже 1988 року кількість учасників перевищила 200 осіб і зростала з кожним роком. Того самого року статуя для спалення вперше отримала задокументовану назву «Палаюча людина».

До 1990 року «Burning Man» досяг таких масштабів, що довелося шукати нове місце його проведення, яким стала пустеля Блек-Рок. Крім того, поліція заборонила здійснювати традиційне спалення статуї. 1991-й став першим роком, коли «Burning Man» проводилося з дозволу Бюро з управління землями (BLM). Пізніше за його організацію почала відповідати компанія «Black Rock City LLC», яка наклала низку обмежень, зокрема на використання деякої піротехніки та вогнепальної зброї.

За матеріалом Суспільного

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк