Колочава запрошує на фестиваль меду

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк

Карпатський фестиваль меду в Колочаві (Закарпатська область, Хустський район) організовують 4 травня в центрі села. Захід пройде з дотриманням усіх карантинних вимог

Про це повідомляють на facebook-сторінці Колочавської територіальної громади.

Під час свята працюватимуть різні локації, розташовані на безпечній дистанції. Для гостей свята бджолярі проведуть майстер-класи з виготовлення свічок, миловаріння, викачування меду, гончарства та писанкарства, покажуть роботу розплідника карпатської бджоли тощо. Також відбудуться екскурсії на пасіки, демонстрація апітерапії, дегустація продуктів бджільництва тощо.

На відкритій сцені виступатимуть місцеві народні колективи, запрошені знаменитості: гурт «ZE-BAR» (Міжгір’я), артистка Закарпатського музичного драматичного театру Жанна Баранович, колочавський  співак Володимир Маркович, колочавські співачки Олександра Барна та Меланія Двуйло , співачка Андріана Могорит, вихованці та учні Колочавських закладів освіти.

Головні гості свята – поп-гурт «Made in Ukraine».

Початок урочистої частини – о 15 годині.

Фестиваль «Дні карпатського меду» має на меті презентувати й популяризувати традиції бджільництва в Карпатах, а також привернути увагу до проблем збереження ендемічного для Українських Карпат виду бджоли – карпатська.

Захід організовано в рамках проєкту «Карпатська бджола – спільні заходи для збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 ЄІС.

Проект спільно реалізують: Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, Громадська організація oб’єднання пасічників “Карпатська еко пасіка”, Колочавська сільська рада, Асоціація для Розвитку та Промоції Підкарпаття “Pro Carpathia”.

Мета цього проєкту – збереження місцевої аборигенної породи карпатської бджоли “Карпатки” як частини природної спадщини українських Карпат. також у рамках проекту проводять промоцію традицій бджільництва, створюють туристичні продукти та туристичну інфраструктури. Проєкт впроваджують на українсько-польському прикордонні, що включає Косівський і Верховинський райони Івано-Франківщини, Міжгірський район Закарпаття, а також Підкарпатське воєводство Республіки Польща.

Підписуйтеся на нас в соцмережах та ставте лайк